Proč jsem napsal tuto knihu

Často, když se prokousávám dopisy, které dostávám od čtenářů mých knížek, zmocňuje se mne hněv při jejich pročítání. Srdcervoucí příběhy osobních katastrof. O lidech postižených vedlejšími účinky léků, o kterých jim nikdo neřekl. O lidech zmrzačených vedlejšími účinky léčebných postupů, o kterých lékaři předem věděli. Jenom se nikdo neobtěžoval tyto důležité informace pacientům sdělit.
O bezcitném jednání některých lékařů a zdravotnických zařízení. O zacházení s pacienty ne jako s člověkem, ale jako s případem. O vyhození pacientů z nemocnice, když požadují přírodní způsob léčby. Příběhy vyhrožování a psychického nátlaku, když se člověk nechce podřídit vůli lékařů. Volání o pomoc.
Žel, když nám lidé píšou, je většinou už příliš pozdě.
Tuto knihu jsem napsal proto, že mám zlost. Hněvá mne ješitnost některých lékařů, která jim nedovolí přiznat pravdu. Mám zlost, když se nám zatajuje pravda. Mám zlost na lidi, kteří vidí nemoc jako zdroj peněz. Jestli má být něco zdrojem výdělku, tak ať je to naše zdraví, ne naše nemoc. Mám zlost na to, že se z medicíny udělala politika a mocenský nástroj.
Tuto knihu jsem napsal proto, že už nechci dostávat takové dopisy.
Chci, abyste se stali informovanými a dovedli se vyhnout jak nemocem, tak zbytečným lékařským zákrokům. Chci, abyste přestali být pokornými a poslušnými pacienty, kteří bez odmluvy plní příkazy. Protože takoví pacienti příliš často špatně dopadnou.
Chci, abyste se naučili dávat otázky a požadovat odpovědi. Chci, abyste trvali na svém právu rozhodovat o postupech vaší léčby.  
Některé věci, které zde budete číst, vás možná vyvedou z míry. Otevřeme „pandořinu skříňku“ zdravotnického a potravinářského průmyslu. Je to však pro vaše dobro. Najdete tak cestu ven. A když se po ní vydáte, prožijete lepší život.
Zároveň chci na tomto místě vyjádřit hlubokou úctu lékařům, kteří se dokáží odpoutat od zdravotní mašinérie a kteří dělají svoji práci jako poslání pomáhat lidem. Kteří vidí pacienta jako člověka a nemoc jako nepřítele, kterého je nutné porazit.

Po přečtení knihy pochopíte, že nedostatek vzdělání lékařů o výživě vás může zabít. Nedovolte to.

S láskou a úctou

Tomáš Kašpar